Chcete mít opravdu bezpečný plot? Poradíme vám k němu několik drobných rad

Plot je sice pro spoustu lidí především designová záležitost, ale je nutné brát v potaz i to, že jsou ploty bezpečnostní záležitostí. Díky dobře udělanému plotu všichni v okolí ví, jaký rozsah má váš pozemek a nebudou proto do něj zasahovat. Při mnohých pojistných událostech navíc platí i pravidlo, že je poškozený plot jednou z hlavních indikací, že lze čerpat pojistku.

Co ale, když namísto všeho zmíněného cílíte hlavně na maximální bezpečnost? Potom pro vás máme několik jednoduchých rad, díky kterým budete mít velice odolný a jednoduchý plot také vy!

Nezapomínejte na ochranu plot zespod

Lidé velice aktivně pracují na tom, aby se nepodařilo nikomu plot překonat ze shora. Jenže při této cestě velice často zapomínají na to, že spodem je možné plot mnohdy překonat mnohem rychleji a jednodušeji, než je tomu skrz či nad. Aby se to nestalo u vás, tak instalujte podhrabové desky. Ty se mohou jen zasadit do země, ale ideálně také zabetonovat pod plot. jsou vysoké a jejich překonání by znamenalo vykopat díru o hloubce několika metrů. To pochopitelně žádný zloděj rozhodně dělat jen tak nebude.

Vyberte odolnou plotovou výplň

Pokud máte důvody bát se o bezpečí, tak pro vás rozhodně nemají žádný význam ploty jako jsou klasická pletiva. Ta se dají za pomoci štípaček překonat za několik málo minut. Mnohem efektivnější jsou svařované panely. Jedná se o typ plotů, které jsou z tlustého a odolného materiálu. Oka jsou navíc tak udělaná, aby nebylo možné využít plotu jako opory při přelézání. Tento druh plotů je extrémně oblíbený hlavně u průmyslových komplexů.

Záleží také na kvalitě sloupků

V případě nekvalitně usazených sloupků, nebo dokonce sloupků z nekvalitního materiálu, může být jejich povalení mnohem jednodušší než cokoliv jiného. V ten moment je jedno, jaký plot jinak máte. Nejlepší volbou jsou silnostěnné jeklové sloupky, které jsou velice odolné proti jakémukoliv poškození. Navíc v kombinaci se svařovanými panely jsou velice dobrou volbou, jak udělat opravdu silné a odolné plotové konstrukce. Přitom jsou oproti jiným technologiím i poměrně dost levnou variantou!