Dovolená na poslední chvíli – i zde můžete vybrat skvělou dovolenou!

Plány jsou od toho, aby se měnily. Alespoň tak to říká vždycky můj táta, když se něco nevyvine tak, jak si naplánujeme. Přeci jen, plánovat několik měsíců dopředu je vždycky tak trochu riskantní. Nikdy totiž nevíte, co se v tu dobu stane, jak na tom budete zdravotně, jaká bude rodinná situace, co všechno se stane. Náhodou vám vybouchl program na prázdniny a vy najednou nevíte, kde strávíte dovolenou? Chce to myslet rychle, najít něco, co by vám vyhovovalo. Dovolená na poslední chvíli nemusí být jen „nutné zlo“ které si zvolíte.

Když se prostě nedaří

Na dovolenou svých snů jsem se těšila dva roky. Tak dlouho jsme na to s partou kamarádek šetřily. Nejlevnější dovolená to rozhodně není, takže to chvíli trvalo. Měsíc cestování po Bali byl můj sen, vidět všechno okolo. Koupily jsme letenky, zajistily přes kamarády ubytování a na pravidelných schůzkách podrobně plánovaly, kam se vydáme na výlety. Datum se blížilo, já se víc a víc těšila, ale osud to zřejmě chtěl jinak. Na jedné z běžných prohlídek mi v těle našli útvar, o kterém se nevědělo, co to je. Musela jsem ihned na spoustu vyšetření a operaci, která měla určit, zda je útvar zhoubný nebo ne. Musela jsem se rozhodnout co s Bali. S těžkým srdcem a pláčem jsem přenechala své místo další známé“ svěřuje se Lucie.

I když operace proběhla dva měsíce před Bali, nemohla jsem vědět, jak dopadnu a čím dřív se našla náhrada, tím lépe. Naštěstí vše dopadlo zdravotně dobře, dovolenou v práci jsem si zrušila, místo toho si vzala jen dva týdny. Doktor mi doporučil dovolenou, ale kde? Nakonec last minute chorvatsko to vyřešilo za mě. Moře miluju a co na tom, že to bude o kousek dál. Bali si dám někdy příště, ono mi přeci neuteče. A nakonec to Chorvatsko s přítelem bylo skvělé!“ uzavírá Lucie.