Jak vytvořit romantickou nebo relaxační atmosféru?

Chtěli byste odpočívat nebo naopak vytvořit romantickou atmosféru? Mnoho lidí to neumí, ale je důležité si umět vytvořit takové prostředí, které dokáže podporovat naší náladu nebo pohodu. Svět kolem nás vnímáme prostřednictvím našich smyslů a na to je důležité se zaměřit, tedy zejména na sluch, čich a zrak.

Podpořte své smysly

Pokud chcete relaxovat, často je nejlepší ticho. Ne nadarmo se říká, že ticho léčí. Vypněte všechny zdroje hluku, od televize až po pračku nebo ventilátor. Pro někoho je však ticho nepříjemné, v takovém případě pomůže klidná relaxační hudba, případně pomalá romantická hudba.

Co se týče čichu, jde o velmi důležitý smysl, který se zanedbává, ale čich dokáže výrazně ovlivnit vaší náladu, pokud je cílem relaxace a uklidnění, skvělou volbou jsou éterické oleje použité v aroma difuzéru. Skvělou volbou je například levandulový olej. Pokud se při relaxu rádi naložíte do vany, lze éterické oleje použít i sem. Vana je celkově jedním z nejlepších míst pro relax.

Nezapomínejte také na zrak. Často celý den koukáme do monitoru nebo nám vadí ostrá světla a když jsou večer oči unavené, potřebují si také odpočinout. Zhasněte všechna silná světla v interiéru a nechte svítit jen ta nejnutnější. Pro takové případy jsou skvělé solné lampy. Jde o lampy, které jsou vyrobené z himalájské soli. Jsou krásné na pohled a jejich jemné uklidňující světlo je jako stvořené pro relax i pro romantickou atmosféru. Stejně tak jsou skvělé himalájské solné svícny. Jen zapálíte svíčku a blok himalájské soli se krásně rozzáří do teplých barev a hned se cítíte lépe. Solné lampy jsou i krásnou dekorací do interiéru, která se kdykoliv promění v krásný a příjemný zdroj světla. Solné lampy i svícny si můžete pořídit v internetovém obchodě Magieprirody.cz, kde je naleznete v mnoha úchvatných provedeních.