Léto v metropoli? Praha láká na festivaly i provazochodkyni přes Vltavu!

Proč jet na víkendový výlet do metropole v létě? Jednoduchá odpověď, v létě panuje v Praze menší pracovní ruch, místní odjíždí na prázdniny a turisté tak mají možnost poznat hlavní město v jiné perspektivě. Navíc se v Praze koná nepřeberně různých akcí, divadelních představení pod širým nebem nebo festivalů. Nechte se nalákat na představení na Pražském hradě, zajděte na one-man show na střechu obchodního centra Harfa nebo si nenechte ujít přechod Vltavy ve výšce 35 metrů světoznámou provazochodkyní.

Shakespeare na Pražském hradě

Letní Praha nabízí milovníkům divadla veškeré žánry. Pro obdivovatele Williama Shakespeara se nabízí Letní shakespearovské slavnosti, které nabídnou celkem 157 představení a 4 premiéry. Letošní program je opravdu bohatý, nabídne tradiční dramata jako Hamleta, Othella, komedii Zkrocení zlé ženy, ale i Zimní pohádku, která bude letos zařazena do programu poprvé. Většina představení končí kolem 23. hodiny, není proto od věci si zajistit dostupné ubytování v Praze 10, kam se jednoduše dostanete městskou dopravou.

Stand-up komedie na střeše Harfy

Kdo raději lehčí žánr ve stylu komedií a stand-up představení, neměl by rozhodně opominout scénu na střeše obchodního centra Harfa. V pražských Vysočanech, hned vedle O2 arény, bude probíhat již 8. ročník divadelní přehlídky Letní scéna Harfa a jejím cílem není nic jiného než pobavit. Těšit se můžete na show Zdeňka Izera, kultovní francouzskou frašku A do pyžam! nebo na humorné představení jednoho herce Caveman, které patří mezi nejdéle hrané dokonce na samotné Broadwayi.

Provazochodkyně zahájí Letní Letnou

Jedním z vrcholů letní divadelní a festivalové sezóny bude zahájení 16. ročníku mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná, kdy přejde Vltavu ve výšce 35 metrů světoznámá provazochodkyně Tatiana-Mosio Bongonga. Nezapomeňte si proto včas rezervovat ubytování nebo apartmán v Praze, protože se očekává velká návštěvnost. Samotný 350metrový přechod totiž doprovodí nejen živá hudba, ale také několik open air představení zdarma. Nebudou chybět akrobaté v představení Shamaniac ani pouliční svět vzhůru nohama dvou mladých novocirkusových performerů v rámci Cink The Universe.