Máme pro Vás odpovědi na otázky ohledně kvasinkové infekce

Kvasinkové infekce způsobují kvasinky, nejčastěji rodu Candida albicans. Ty se běžně vyskytují v našem organismu a udržují v něm zdravou mikroflóru. Jakmile však dojde k jejich přemnožení, objevují se zdravotní obtíže. Mezi příčiny přemnožení patří změna pH. Tu může ovlivnit celá řada faktorů. Do rizikových faktorů patří hormonální nebo antibiotická léčba, těhotenství, menopauza, oslabená imunity, některé chronické choroby, nezdravý životní styl, stres, nedostatek spánku, nevyvážená a průmyslově zpracovaná strava, nevhodné oblečení nebo přípravky určené pro intimní hygienu.

Jaké jsou projevy kvasinkových infekcí?

Kvasinkové infekce se projevují různými způsoby. Mezi ty nejčastější patří opakované bílý hrudkovitý výtok bez zápachu, vracející se pocity svědění a pálení v oblasti intimních partií. Také se může objevit jejich zarudnutí nebo zduření. Někdy se dostaví bolest v podbřišku nebo během sexuálního styku. Jakmile se nějaký z příznaků objeví, je potřeba ihned vyhledat lékaře, který provede potřebná vyšetření a nasadí vhodnou léčbu.

Existuje nějaká prevence?

Samozřejmostí je dodržování některých pravidel. Patří mezi ně vhodná intimní hygiena. Ideální přípravky nabízí společnost GYNELLA®. Naleznete zde jak prostředky určené pro prevenci, tak i pro případ objevující se obtíží.

Také je potřeba ohlídat si vhodnou stravu. Ta by neměla obsahovat velké množství potravin s vyšším obsahem cukrů, bílé mouky a kvasnic. Naopak zařadit bychom měli větší množství zeleniny, ovoce s menším obsahem cukrů, maso, ořechy, pohanku, quinou, potraviny s probiotickou kulturou (jogurty, kysanou zeleninu, kefír), česnek, hřebíček či lékořici. Velmi důležitý je pitný režim – bylinné čaje, čistá voda, přírodní zeleninové šťávy.

Co se oblečení týká, těsné kousky vyrobené z umělých materiálů podporují tvorbu teplého a vlhkého prostředí, které kvasinky vyhledávají. Zkusme je tedy vyměnit za střih volnější a přírodní materiály. Tělu bychom měli dopřávat dostatek spánku a pohybu.