Najděte si spolehlivého přepravce pro nadrozměrné zásilky

Bohužel ne každá firma může posílat malé a lehké balíky. Nehledě na to, že velikostní a hmotnostní limity se u přepravních společností neustále snižují. Přeprava nadrozměrných zásilek je tak často charakteristická vysokou cenou a dlouhým hledáním vhodného přepravce, který převezme zásilku do přepravy. A jak najít spolehlivého přepravce pro nadrozměrné zásilky?

Lodní a letecká doprava jako ideální druh dopravy

Při hledání vhodného přepravce pro nadrozměrné zásilky je vhodné se orientovat zejména podle poskytování způsobů přepravy. Většinou přepravních společností je nabízena pouze pozemní přeprava kamiony či vlaky, která si sice poradí s nadrozměrnými zásilkami, ale je charakteristická vyšší cenou. Pozemní doprava je tak vhodná spíše na kratší vzdálenosti.

V případě, že potřebujete zajistit přepravu nadrozměrných zásilek do zahraničí, pak je vhodnější vybírat přepravní společnosti poskytující přepravu lodí či letadlem. Lodní doprava umožňuje přepravu i několikatunových kontejnerů a je cenově výhodná, Nevýhodou lodní přepravy zásilek je delší doba doručení. Naopak přeprava zásilek letadlem je velice rychlá, ale také dražší. V případě, že přepravní společnost disponuje oběma způsoby přepravy, tak je může kombinovat a výrazně urychlit doručení vaší zásilky a snížit náklady na přepravu.

Správná logistika je důležitá

Dále je vhodné věnovat pozornost propracovanosti logistiky. Za univerzální a ideální prostředek se považuje především doprava na paletách, která umožňuje lepší manipulaci s nákladem. Přeprava zásilky do zahraničí tímto způsobem navíc zajišťuje vyšší bezpečnost zásilky před jejím poškozením. Avšak nezapomeňte na to, že pro co nejlepší ochranu zásilky proti poškození je třeba ji také dobře zabalit.

Posílejte zásilky za výhodnou cenu

Nechcete-li ztrácet čas hledáním vhodného přepravce pro své zásilky, pak se můžete obrátit například na přepravní společnost Emons. Díky svým bohatým zkušenostem využívá přepravní společnost Emons postupy, které zajistí rychlé a spolehlivé doručení zásilky za výhodnou cenu. Tato společnost disponuje rozsáhlou dopravní sítí a zajistí vám tak bezstarostnou přepravu běžných i nadrozměrných zásilek téměř po celém světě. V rámci svých služeb mimo jiné poskytuje sledování zásilky během přepravy, celní odbavení i možnost nezávazné kalkulace ceny.

Více informací získáte na webových stránkách společnosti Emons.