Náramek může zdobit každé zápěstí

Náramky jsou šperky, které zdobí lidstvo od nepaměti. V minulosti se pro jejich výrobu používaly kousky kůže a další přírodní materiály. I v současné době je nabídka různých druhů poměrně bohatá.

Při výběru náramku hraje důležitou roli tloušťka zápěstí. Pro úzké a hubené zápěstí jsou vhodnou volbou masivnější kousky, střední zápěstí může volit jakýkoli druh náramku a pokud jste majiteli zápěstí silnějšího, sáhněte do nabídky náramků jemnějších. Dlouhá ruka si může dovolit vícero náramků naráz, krátká ruka raději jeden a jemnější.

Náramky podle materiálu a provedení

V nabídce naleznete náramky vyrobené z různých kovů, kůže nebo minerálů. Ničím neobvyklým však není ani kombinace několika různých materiálů.

Co se náramků z kovů týká, tak to mohou být náramky stylu řetízku, bez přívěsku nebo s přívěskem celokovovým nebo doplněné o drahé kameny. Ničím neobvyklým není rubín, topaz nebo granát. Další kovovou variantou jsou pak náramky kruhové nebo oválné. Pro jejich zdobení se také využívají drahé kameny nebo celokovové přívěsky. Ničím neobvyklým nejsou ani perly. Obdobu pak představují náramky kruhové, kdy kruh není zcela uzavřený.

Další kategorií jsou náramky vyrobené z kůže. Mohou být jednoduché nebo masivnější, spletené z více proužků. I pro kožení náramky se používají různé ozdoby. Nejčastěji se jedná o kovy nebo minerály.

Poslední kategorii představují náramky vyrobené z minerálů. Muži mívají v oblibě náramky, jejíchž základ tvoří láva doplněná o další minerály – jaspis, tygří oko, jadeit, larimar nebo třeba lapis lazuli. Ženy milují něžný růženín nebo univerzální křišťál. Někteří lidé věří v jejich léčebné schopnosti.

E-shop magieprirody.cz

Chcete-li si pořídit originální a neokoukaný kousek, zavítejte na e-shop magieprirody.cz. Naleznete zde náramky různých stylů, které doplníte o náušnice nebo přívěsky.