Online pomoci, kteří vám pomohou na cestě k vysněné postavě.

Dosáhnutí vysněné představy o vaší postavě není spojeno jen s hubnutím, ale také cestou ke zdravějšímu životnímu stylu. Dnes se již nehubne s pomocí drastických diet, ale s pomocí zdravého jídelníčku, dostatku pohybu a zbavení se zlozvyků. Hubnutí je dnes spojeno především se zdravým životním stylem, na který vám pomohou přejít i online pomocníci.

Jak na tom jste?

Dříve než se pustíte do samotného hubnutí, měli byste zhodnotit, jak na tom jste na počátku vaší změny. Zvažte se a změřte se, především pas, hruď, ruce a také stehna. Právě díky těmto údajům můžete sledovat, jak vám hubnutí v jednotlivých částech těla jde. Z váhy totiž jen těžko poznáte, kde přesně jste zhubli. Snažte se také ještě před samotným hubnutím zbavit některých nezdravých zlozvyků, jako je kouření či pití kávy.

BMI kalkulačka

Pomoci vám v ujasnění vaší situace může také BMI kalkulačka. Díky ní si vypočítáte tzv. Body Mass Index a zjistíte, zda trpíte podvýživou, máte váhu normální či spadáte do kategorie obézní. Stačí zadat váš věk, pohlaví, váhu a výšku a zjistíte svou ideální váhu.

Jídelníček

Při hubnutí je nesmírně důležitý jídelníček, který by měl být zdravý, plnohodnotný na živiny a pokud cvičíte, měli byste zvýšit především příjem bílkovin. V tomto směru vám mohou velmi hubnutí usnadnit kalorické tabulky online. Díky nim získáte přehled o tom, kolik má jaká potravina kalorií. Budete mít tedy lepší přehled o tom, kolik kalorií jste za den zkonzumovali. Možná vás překvapí, kolik vám dodají některé potraviny kalorií.

Zdravé recepty

Pokud patříte ve zdravém stravování a přípravě zdravých pokrmů mezi začátečníky, mohou vám velmi pomoci zdravé recepty. Ty vám poskytnou dostatek inspirace a mohou vám být nápomocné při přípravě zdravých pokrmů. Díky nim se naučíte, jak můžete zdravou stravu připravovat.