Před výměnou podlahy si zjistěte potřebné informace

Pokud plánujete renovaci či výměnu podlahové krytiny, je potřeba si nejprve uvědomit, jaké nároky na podlahu jednotlivé místnosti mají. Každá z obytných místností má svá specifika a své požadavky. Své o tom vědí i ve Floor- Experts. Klikněte zde a můžete si prohlédnout nabídku, kterou společnost připravila pro své zákazníky.

Na co se při výběru podlahy zaměřit?

Vzhledem k tomu, že výběr podlahy patří mezi dlouhodobé investice, které často bývají i finančně náročné, je potřeba věnovat výběru vhodné varianty pečlivou pozornost. Kromě toho podlaha ovlivňuje celkový vzhled i atmosféru místnosti, její vzhled by se neměl po čase okoukat a omrzet. Také musí odolávat každodennímu náporu. Protože výměna podlahy není jednoduchou záležitostí, měla by být volena raději v neutrálních barvách, ty se snadněji sladí s ostatním vybavením místnosti a přizpůsobí se jeho barevným tónům.

Výběr podlahy do jednotlivých místností

Jak již bylo řečeno výše, každá místnost klade na podlahu jiné nároky, tomu odpovídá i výběr materiálu, z něhož bude podlaha vyrobena. Vybírat se dá ze široké škály materiálů. O vlastnostech jednotlivých druhů přečtěte si více na stránkách floor-experts.

  • Tipy pro vás

Dekor dřeva nemusí nabízet pouze podlaha dřevěná. Naleznete jej také u podlahy keramické, vinylu, linolea nebo PVC. Pokud tedy toužíte po dekoru ze dřeva, ale ne po dřevěné podlaze, můžete si vybrat i jiný druh materiálu. Nebo můžete podlahu sladit ve stejném nebo podobném barevném tónu, ale s jinými materiály, podle druhu místnosti.

V obývacím pokoji se může objevit podlaha ze dřeva nebo laminátu, do kuchyně je vhodnou volbou podlaha keramická nebo z vinylu, obdobné to je u chodby. Největší nároky na podlahu však asi klade koupelna. V těchto místech bývá velmi často vlhko, což je fakt, který je nutno brát v potaz.