Příliš vlhký vzduch v interiéru může být nebezpečný

Pobýváte v interiéru, kde je příliš velká vlhkost vzduchu? V domácnostech mají často dva rozdílné problémy, buď velmi suchý vzduch nebo naopak velmi vlhký. Vysoká vlhkost vzduchu je stále častější, to proto, že jsou dnes budovy mnohem lépe izolované a vlhkost se v nich lépe drží. Vlhkosti v mnoha případech nelze zabránit, protože vzniká většinou běžnými aktivitami, jako je sprchování, vaření, dýchání aj.

V některých domácnostech je to způsobeno i lokalitou, protože se nachází v místech, kde je velmi vysoká úroveň vlhkosti. Může se to zdát někdy jako neškodný faktor, ale není. Vlhkost může způsobit celou řadu zdravotních potíží, například zánětlivost kloubů, přítomnost roztočů, bakterií a také plísně. Plíseň je pro lidský organismus nejvíce nebezpečná, jelikož produkuje spóry, které jsou pro nás jedovaté. Vlhkost však neohrožuje jen naše zdraví, ale i samotnou budovu, dochází při ní k poškozování omítek a tapet, k hnilobě dřeva a nosných trámů, ke korozi kovových prvků a k celkové celistvosti objektu. Pokud vás vlhkost trápí, skvělým řešením jsou vysoušeče a odvlhčovače vzhduchu.

Výběr odvlhčovačů

Při výběru je vždy vhodné vybrat takový odvlhčovač, který je dostatečně výkonný, kvalitní a zajistí dlouhodobou životnost. Rozhodně nekupujte pofidérní značky, ale spolehněte se na renomované značky, které nabízí specializovaný eshop Odvlhcovace.info.

Pro domácí vysoušení jsou určené domácí odvlhčovače, jde většinou o kondenzační odvlhčovače, ty využívají kompresoru k vytváření rozdílu teplot a následné kondenzaci vodních par. Jelikož stoupá jejich účinnost s vyšší teplotou, jsou vhodné pro objekty, kde je pokojová teplota. Vybírat si můžete zejména kvalitní domácí odvlhčovače značek jako jsou Master, REMKO, Daitsu, SAKURA a ROHNSON. Nabídka eshopu je široká a zahrnuje také průmyslové odvlhčovače, které jsou používané především na stavbách, v archivech či třeba při vodovodních haváriích. Dále můžete vybírat bazénové odvlhčovače a průmyslové ventilátory. Zajistěte si efektivní odvlhčení prostorů s těmi nejlepšími produkty na trhu.