Software na zakázku – řešení, které vítězí u většiny firem

Uvažujete o pořízení softwaru do své firmy, jelikož potřebujete zautomatizovat některé firemní procesy? Nejste si však jisti, zda je lepší si zaplatit hotový produkt, či investovat do IT řešení na míru? Pak tento článek vám pomůže ujasnit si, jaké řešení je pro vás nejvýhodnější.

Hotové řešení vs. aplikace na míru

Každá firma má ve své podstatě na výběr 2 možnosti, a to pořídit si hotový produkt či produkt na míru. Na trhu existuje velké množství hotových softwarových řešení a webových aplikací, jejichž hlavní výhodou je nižší cena a možnost rychlé instalace. Hotové řešení má však také řadu nevýhod. Mezi nejvýznamnější nevýhody se řadí snížená funkcionalita. Na některé firemní procesy jednoduše nemusí hotové řešení stačit či může některá funkce chybět.

Software či webové aplikace na míru jsou vhodné v případě, že cílem vaší firmy je růst. Software na míru se totiž dokáže lépe přizpůsobit konkrétní firmě a nabídnout ji funkce, které firma 100% využije. Jeho nevýhodou je vyšší cena. Z dlouhodobého hlediska však může jít o cenově výhodnější řešení.

Pevný základ stvořený pro další vylepšování

Hlavní předností softwaru na míru je zejména možnost dalšího vylepšování. Software na zakázku oproti hotovému řešení nabízí neomezené možnosti. Software lze totiž kdykoliv rozšířit o další funkce, které aktuálně nejsou potřeba, ale s ohledem na měnící se trh budou potřeba v budoucnosti. Hotový produkt takové možnosti nenabízí, jelikož na to není přizpůsoben. Software na míru také disponuje lepší uživatelskou přívětivostí.

Na koho se obrátit?

Pokud hledáte hotové řešení, pak stačí na internetu vyhledat nabídku známých produktů dle toho, co chcete v rámci IT řešení automatizovat. V případě, že chcete vytvořit software na zakázku, pak se obraťte na společnost Memos Software, která se zabývá vývojem softwaru od roku 2003. Za sebou má již přes 1000 úspěšných projektů a pracuje pro klienty z celého světa.