Výběr fotopasti není radno podcenit

Fotopasti si nacházejí stále více příznivců. Jsou šikovnými pomocníky myslivců, kteří je instalují do volné přírody, kde jim umožňují pozorování a kontrolování zvěře. Pořizují si je však i majitelé nemovitostí nebo rozhlehlých pozemků, jako pomocníky proti nevítané návštěvě.

Podle čeho vybrat vhodnou fotopast?

Rozhodujete-li se o koupi fotopasti, pak je potřeba zohlednit několik faktorů. Fotopast by měla fungovat nejen ve dne, ale i v noci. K tomu potřebuje přísvit neviditelný pro lidské oko. Fotopast fotí neviditelně a zcela bez jakéhokoli hluku. Vlnová délka by měla být 940 nm.

Přenos fotografií do mobilního telefonu nebo e-mailu umožní GSM brána. V tom případě je však potřeba vložit do fotopasti SIM kartu, stejně jako do mobilního telefonu, ideální je karta předplacená. Náklady na odesílání jsou minimální. Fotopast je potřeba kvalitní a důležité je i její nastavení. Kvalitu nabízí fotopasti BUNATY, které si můžete prohlédnout a také zakoupit na e-shopu e-fotopast.

Podstatnou roli hraje také dosah pohybových čidel. Ta reagují na změnu teploty v místě, které snímají. Zaznamenávají tak pouze živé tvory. Všeobecný dosah se pohybuje v rozmezí 12-16 metrů.

Dalším hlediskem je úhel snímání, který se pohybuje okolo 50º. Takováto fotopast fotí jako klasický fotoaparát. Fotopasti Bunaty s názvem WIDE mají úhel rozšířený do rozmezí 80-120º. Mohou tak zabrat větší sledovací plochu. Vše na fotografii však výrazně zmenší. Nejsou tedy vhodné pro sledování zvěře na delší vzdálenost. Jsou ideální volbou pro vzdálenosti kratší, do šesti metrů.

Fungování fotopasti

Provoz fotopasti zajišťují klasické tužkové baterie, není tedy potřeba žádný přívodní kabel. Fotopast lze umístit kamkoli do prostoru. Fotopast je flexibilní a její obsluha je velmi snadná. Můžete ji snadno a kdykoli přemístit na potřebné místo. Na každé fotografii naleznete datum a čas, kdy byla pořízena.