Pojištění odpovědnosti občana je v dnešní společnosti hodně oblíbené

Mít odpovídající pojistky, vědět, že se máme na koho obrátit, když dojde skutečně k tomu nejhoršímu možnému scénáři. Životní klid, pohoda, pocit, že je o vše dobře postaráno a není se tím pádem čeho obávat.

Jistě znáte různé formy pojistek a pojištění občanské odpovědnosti je asi nejmladším členem této úzké společnosti. Patří však mezi velmi oblíbené varianty, nabídka se neustále rozšiřuje a je zajímavá pro každou věkovou skupinu. Co víc dodat? Snad jen, že je namístě si pečlivě vybrat konkrétní produkt, jde totiž o dlouhodobé pojištění, které vás může provázet i celé roky.

Kvarteto variant podle pojistné částky

Samozřejmě, závisí i na parametrech, které si navolíte, podle nich se bude platit také roční pojistné. K dispozici je hned čtveřice možností, pojištění odpovědnosti občana za škodu začíná na s pojistnou částkou na třech milionech korun, pokračuje na pěti a sedmi, končí pak zcela symbolicky až na desetimilionové hranici. Lidově se tomuto pojištění říká také pojistka na blbost a termín to není zcela přehnaný.

Stát se totiž může vše, samozřejmě nedopatřením. Drahý mobil politý kávou, zničený sběratelský artikl nebo elektronika v obchodě, vymyslet lze tisíc a jednu věc, za kterou pak poneseme bohužel plnou zodpovědnost. Myslete i na případné připojištění, které se může týkat například vašeho čtyřnohého přítele. I pes umí udělat v cizí domácnosti značnou neplechu.

Pojišťovna, na kterou je spolehnutí

Čtvrt století na trhu, přesně to je vizitka pojišťovny, jakou je ERGO. V nabídce nechybí kromě pojištění týkajícího se tzv. občanské odpovědnosti také pojistka majetková, životní a úrazová. A myslí se pochopitelně také na cestování. Dobrá dostupnost a jednoduché vyřízení všech formalit, to jsou základní trumfy pojišťovny, která hraje v českém prostředí důležitou roli.